Oblicza pychy cz. 5

Rok wydania: 2014
Format: Video on-line
Publication type: Wykład

Opis

Aby zrozumieć jakiś temat, trzeba rozpatrzyć go pod różnymi kątami, z różnych punktów widzenia. Ważne informacje należy wyjaśniać wiele razy. Głęboką, poważną myśl trzeba naświetlać ze wszystkich stron, wracając do niej raz za razem.

W tym wykładzie S. Łazariew nadal odsłania temat pychy, mówi o naszych najważniejszych błędnych przekonaniach, o niezrozumieniu podstawowych prawd życiowych, które czasami prowadzi nas do smutnego końca. Im silniejsze są nasze błędne przekonania, tym aktywniej zaczynamy walczyć ze swoim losem, z Boską wolą, co w rezultacie pogarsza naszą sytuację jeszcze bardziej.Czy pokora może pomóc w przezwyciężeniu pychy? Co rozumiemy przez pokorę? Dla większości z nas pokora jest rezygnacją z pragnień, z dóbr materialnych, jest pogardą dla ciała, tłumieniem swoich dążeń. Takie zrozumienie ostatecznie prowadzi do bezczynności i poczucia własnej marności. W rzeczywistości powinniśmy dbać o swoje ciało, o rodzinę, o pomyślność, ale przy tym musimy pamiętać, że najważniejszą zawsze będzie nasza dusza.

Oto niektóre z zagadnień rozpatrywanych przez Autora w tym wykładzie:
– Powieść „Przeminęło z wiatrem” jako odzwierciedlenie praw wszechświata.
– Realne historie z życia ludzi dotyczące przejawienia się pychy poprzez niezadowolenie z losu.
– Czym jest oburzenie i co kryje się za takim stosunkiem do zachowania bliskich ludzi?
– Niebezpieczeństwo kobiecych obraz.
– Co dzieje się, gdy człowiek ma jednocześnie pychę i zazdrość?
– O czym świadczy zaburzenie funkcji wątroby i nerek?
– Jakie uczucia wyrządzają ogromną szkodę kobietom?
– Współczesne podejście lekarzy do pacjentów.

Czas trwania: 1:11:06
Tłumaczenie: napisy w języku polskim

UWAGA!
Wszystkie zasoby Akademii Lazarev (książki, wykłady, praktyki, seminaria, medytacje oraz audiobooki) są udostępniane i publikowane TYLKO w formie elektronicznej. Mogą być odtwarzane za pośrednictwem platformy Akademii, nie mają formy plików, co oznacza brak możliwości ich ściągnięcia.

Dostęp jest czasowo ograniczony, na okres 30 dni.

Brak ograniczeń czasowych dla wszystkich zasobów Akademii Lazarev, dotyczy TYLKO formy Abonamentowej. Wybierz jeden z proponowanych Abonamentów i ciesz się z nieograniczonego dostępu czasowego do zasobów.

Informacje dodatkowe

Rok wydania

2014

Format

Video on-line

Price: 33,00 

Chcesz zniżki? Zostań członkiem, kupując Abonament Premium!