Pod patronatem Siergieja Łazariewa oraz oficjalnego wydawcy w Europie Satja Juga Wydawnictwo

Zadaj pytanie

Jeśli jesteś Uczestnikiem Kursu, to w tym miejscu możesz zadać pytanie do Siergieja Łazariewa. Ważne! Pytanie nie może dotyczyć strefy osobistej oraz spraw prywatnych. Pan Łazariew nie przeprowadza również diagnostyki osób prywatnych, ich zdrowia, przyszłości i pomyślności. Prosimy o zadanie tylko jednego pytania.

Aby zadać pytanie, trzeba się zalogować. Wszystkie pytania zostają najpierw wysłane do Administratora (zespołu wydawnictwa Satja Juga) i dopiero po ich zatwierdzeniu umieszczone tutaj. Odpowiedzi Pana Łazariewa będą w formie wideo z polskimi napisami, które będzie bezpłatnie dla Uczestników Kursu i do nabycia płatnie w sklepie dla Pozostałych Czytelników.

  Pytania do Patrona Akademii

  01-10.06.2023
  • W jaki sposób dzisiaj korzystać z ćwiczeń Qigong? Zakładają one pozyskiwanie energii yin ziemi i yang nieba, a to może lączyć się z wampiryzmem - czy wystarczy wyobrażać sobie, że jest się częścią tych energii i harmonizować je w sobie podczas ćwiczeń? Cwiczę od dawna, a teraz zaczęłam się zastanawiać, czy to jest dla mnie dobre. I podobna kwestia, ale trochę jednak inna: praktykuję metodę Silvy pracy z podświadomością: wprowadza się samego siebie w stan alfa i pracuje ze sobą na poziomie podświadomości: z przekonaniami, zachowaniami, ciałem fizycznym (leczenie) itp. Czy można to uznać za proces samorozwoju, czy już jako zbyt radykalne/siłowe wpływanie na siebie samego? Chodzi o taki celowy wpływ nasz na podświadomość, czy to poprzez przekaz w stanie alfa, jak w metodzie Silvy, czy poprzez celowy pobór energii w ćwiczeniach qigong.
  • Jak widziane są przez Pana Siergieja teraz Pary łączące się z Ducha, gdzie Dusza przenika Duszę.
  • Dlaczego w rodzinie zaczęli umierać mężczyźni, regularnie co rok odchodzi jeden z nich? Co można zrobić żeby to zatrzymać?
  • Czy związek partnerski między osobami tej samej płci może być piękną, szlachetną relacją w której obydwie strony mogą stawać się lepszymi ludźmi? Uważam, że każdy związek uczuciowy, również ten partnerski między osobami tej samej płci może nam pomóc stawać się najlepszymi wersjami siebie. O ile zasady moralne i etyczne są przestrzegane jednakowo przez wszystkich, również osoby LGBT. Takie zasady jak monogamia które uważam absolutnie służą naszemu dobru i są uniwersalne i nie powinny być podważane. Osobiście jestem jednym z gejów którzy absolutnie nie są nachalni i po prostu chcą żyć uczciwie wobec społeczeństwa i absolutnie nie chcą nikogo oszukiwać, krzywdzić czy ranić. Ani nikomu się nie narzucać. Nie jestem zwolennikiem parad gejowskich w których manifestuje się w wulgarny sposób swoją orientację seksualną, nie ma z tego żadnego pożytku… ale widziałem również bardzo spokojne marsze w których wszyscy są normalnie ubrani i normalnie się zachowują. I na których były całe rodziny, osoby w różnym wieku i które tylko podkreślały, że osoby LGBT też są ludźmi i chcą po prostu być częścią społeczeństwa, już całkowicie pomijając temat polityki która dzieli ludzi i nie przynosi wiele dobrego. Bardzo proszę o opinię w tej sprawie.
  • Co może być przyczyna w rodzinie lekomana, czy można powiedzieć narkomana . Co warto zrobić by poradzić z ta sytuacja? Co mogę zrobić ze by pomoc naszemu światu?
  • Jak ruszyć do przodu i wykorzystać w pełeni swój potencjał, zmienić się i odnosić sukcesy w życiu, kiedy ciało ma wiele blokad i zastojów energii takich jak kręgozmyk, otyłość brzuszna, problemy z kolanami, tłuszczak na plecach, wysokie ciśnienie krwi, pomimo przerabianiu i pracy ze sobą wg Pana rad?
  • Co należy zrobić, żeby pozbyć się lęku podczas jazdy samochodem na otwartej przestrzeni, autostradzie, tam gdzie są ekrany? Wiem, że ten problem dotyczy wielu osób.
  • Co warto zrobić, aby poradzić sobie z sytuacją, gdy mieszka się obok starszych osób, z których jedna ma np skłonność do zbieractwa rzeczy, a drugiej nagle pogłębiają się problemy ze słuchem i w sposób ciągły i głośny korzysta z odbiorników telewizyjnych (szczególnie w godzinach porannych), a sytuacja ma wpływ na zdrowie sąsiadów?
  • Jak oczyścić linię rodu, jeżeli popełniano samobójstwa i aborcje?
  • Czy praca z wewnętrznym dzieckiem jest bezpieczna? Chodzi o metodę, gdzie w myślach idzie się do pokoju, w którym siedzi mała dziewczynka, lub chłopiec, często w bardzo nieprzyjemnych sytuacjach,przecież jest to wtargnięcie do podświadomości, czy to jest bezpieczna metoda?
  • Jak rozpoznać – w sytuacji uporczywego trwania u drugiej osoby jakiegoś wzorca, który niby z wierzchu znika, ale potem (w chwili "próby") znów się pojawia i oddziałuje na wiele różnych osób (konkretnie są to pretensje, jak zwykle nieoczywiste i nie do końca słuszne, których temat został dawno już wyjaśniony i przerobiony, ale one trwają w głębi i ta osoba nie umie "odpuścić") – czy jest to temat, jaki ta osoba ma do przepracowania, czy mimo wszystko należy nadal szukać u siebie (gdy to zachodzi pojawia się jeszcze przygnębienie)? Tak, pamiętam: "domownicy największymi wrogami" oraz, że to co u drugiej osoby mnie boli, to zwykle wynik tego co u mnie jeszcze pozostaje do przepracowania. Ale gdzie jest granica, proporcja, jak poruszać się w tych odcieniach szarości? Jak poznać, gdzie trzeba być stanowczym, a gdzie odpuszczać? Pamiętając o dialektycznym podejściu.
  • Jak mogę pomóc synkowi (12lat), który ma problemy rozwojowe (czytanie, pisanie, matematyka), ale w szczególności w mowie, która jest mocno zaburzona? Dodam, że mąż nie radzi sobie z niepełnosprawnością naszego dziecka...
  • Co Pan Łazariew uważa na temat brania udziału w ustawieniach rodzinnych Berta Hellingera. Czy jest to bezpieczne? Czy jest to tak zwana droga na skróty obarczona w przyszłości negatywnymi konsekwencjami?
  • Co oznacza, jeśli osobie, która zaczyna pracować nad sobą (np. medytować, modlić się, ćwiczyć qi gong, lepiej odżywiać itd.) nagle przydarzają się przykre sytuacje (np. atakują ją ludzie, zaczyna chorować, sama ma dużo złości). Czy jest to wskazanie, że nie jest to jej droga, że źle coś robi czy jeszcze coś całkiem innego. Kontynuować czy zaprzestać?
  • Jak pracować nad wyjściem z uzależnienia, żeby nie popaść w inne zastępcze. Gdzie szukać przyczyny?
  • Jak poprawić relacje z siostrą, którą uwielbiałam? Była zawsze lepiej traktowana i podziwiana, ja zawsze byłam gorsza i obwiniana o wszystko , nawet gdy to ona zrobiła coś źle. Siostra nie czyta książek Pana Łazariewa i reaguje pogardliwie i agresywnie gdy ja je czytam.
  • Jak się rozkłada karma rodowa na koleje dzieci i dlaczego najgorzej ma pierworodny syn i jak może się rozwijać duchowo, gdy pozostałe rodzeństwo jest temu przeciwne? Dlaczego w niektórych rodzinach rodzą sie córki, a w innych tylko synowie? Jaka jest różnica w dziedziczeniu karmy przez kobiety a przez mężczyzn?
  • W rodzie kobiety mają mężów lekceważących je, zdradzających. Co one mają zrobić, by to zatrzymać i by stać się silnymi, niezależnymi kobietami oraz ich potomkowie?
  • Moje pytanie odnosi się do sfery relacji damsko-męskich oraz dokonywania wyboru potencjalnego partnera, z którym wchodzimy w związek. Czy istnieją jakieś ogólne przyczyny tego, że dana osoba nie tylko ma kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego partnera (oczywiście w jej mniemaniu), ale też doświadcza ciągle sytuacji, w których ona sama (pomimo poznawania nowych osób) nie jest brana pod uwagę jako potencjalny partner? Czy to, jakich sobie wybieramy partnerów do związku jest tylko kwestią naszego wyboru, czy jednak coś "odgórnie" nas skłania do określonych wyborów w tej materii? Co mogą zrobić osoby, które borykają się z trudem znalezienia partnera, który odwzajemni uczucia i który też będzie chciał stworzyć związek miłosny z tą osobą?
  • Co musi przerobić człowiek, któremu psują się zegarki? I nie ważne, czy sam kupi, czy dostanie w prezencie.

  Pytania